Mosselen in look op de klassieke manier:

img_2917

Ja, ze zijn er weer; de mosselen! Ieder jaar kijk ik er weer naar uit en staan ze meerdere keren op tafel. Een stokbroodje met verse kruidenboter en het genieten kan beginnen!

Aan de slag:

Deze variatie is anders dan de variant hoe ik ‘m vaak at; met mosselgroenten en kant en klare mosselkruiden. Voor mij is het iedere keer een uitdaging om creatief te zijn in de keuken en een twist te geven aan een traditioneel gerecht. Nou, dat is gelukt.

De ingrediënten:

  • 2 kg verse mosselen
  • 1 grote ui
  • 3 tenen knoflook
  • 5 gr verse bladpeterselie
  • 1 glas Roséwijn
  • 30 gr ongezouten roomboter

Bereidingswijze:

Was de mosselen in ruim water. Verwijder mosselen die blijven drijven of stuk zijn.

In de tussentijd snij je de ui in halve ringen en de knoflook fijn. Verwarm de roomboter in de pan en bak hierin de ui en knoflook 3 min op een laag vuurtje.

Zet het vuur hoger en voeg de wijn toe. Voeg de mosselen toe en laat ze goed koken. Check tussendoor of alle mosselen goed open zijn.

Snij in de tussentijd de peterselie grof en voeg toe aan de mosselen na ongeveer 5 min kooktijd. Check of de mosselen goed open staan , schud goed door en dien op.

Variaties en meer:

Op mijn website heb ik meer recepten met seafood staan, zoals:

Eet smakeluuk!

5 reacties Voeg uw reactie toe

Geef een reactie