Kalfstong uit een omnicooker

Ben jij bekend met een kalfstong? Een malser stukje vlees heb je niet eerder geproefd. Ik at dit vroeger vaak bij mijn oma en dus ging ik er deze keer zelf mee aan de slag.

Ik zag per toeval een kalfstong in de vriezer liggen bij mijn slager en bedacht me geen moment. Ik ben direct de keuken ingedoken en maakte deze keer gebruik van de omnicooker, een slowcooker die je het werk laat doen. Gezien het feit dat ik reuma heb, is afvallen met medicatie best nog wel een uitdaging en dus ga ik de komende tijd steeds meer zelf koken en eten bereiden.

Wat heb je nodig
  • 1,5kg kalfstong
  • 2,5 liter water
  • 5 tenen knoflook
  • 1 el uienpoeder
  • 1 tl grof zeezout
  • 1 tl gedroogde selderij
  • 1 tl gemalen peper
De bereidingswijze

Ik heb de omnicooker 2x 2 uur aangezet op 105 graden. Ik koos voor de optie soep en heb tussendoor de tong een aantal keer omgedraaid. Laat de kalfstong afkoelen en je kunt gemakkelijk de huid eraf trekken. Snijd de tong in dunne plakken en gebruik eventueel het keelstuk voor de soep.

variaties en meer
  • Ik kookte ook gelijk 3 mergpijpjes mee, waardoor ik na afloop een lekkere bottenbouillon had gemaakt.
  • Verder voegde ik nog 150 gram vermicelli toe en 1 zak soepgroenten van 400 gram.
  • Je kan eventueel nog een sausje maken bij de kalfstong: laat 50 gram gezouten roomboter smelten in een koekenpan en voeg 1 el bloem toe. In delen schenk je 300 ml melk toe, roer dit goed door met een garde en schenk de saus rijkelijk over de gesneden kalfstong.

Geef een reactie