Een frietje eten is iets waar ik echt naar uit kan kijken. Zoete aardappel vind ik een mooie vervanger van de aardappel. Deze frites maakte ik klaar in de aerofryer en is binnen no time klaar.
Aan de slag:
Zoete aardappel of bataat is officieel geen aardappel maar groente. De zoete smaak van deze aardappel zorgt ervoor dat dit heerlijk smaakt met wat zout. Ik vind het daarnaast erg leuk om mijn eigen frites te maken. Ik gebruikte wat kokosolie om de frites in te bakken voor wat extra crunch.
De ingredienten:
Voor 1 portie frites
- 1 grote zoete aardappel
- 1/2 tl keltisch zeezout
- 1 el kokosolie
- Optioneel: 1 el (vegan) mayonaise
De bereidingswijze:
Verwarm de aerofryer voor op 200 graden. Snijd de zoete aardappel in frites van 1 cm breed. Dit doe je door de aardappel in plakken te snijden en de plakken in frites.
Bestrooi met het zout en verwarm de olie in een pan. Giet over de frites en schud om. Verdeel in de aerofryer en bak gaar en goudbruin in 10 min.
Variaties en meer:
- Je kunt de frites ook nog lekker kruiden met verse tijm en rozemarijn.
- Bestrooi de frites met wat gerookt paprikapoeder voor een extra smaak.
- Ik at deze frites met wat rode bieten tartaar. Het recept hiervan vind je hier.
Eet smakeluuk!
2 reacties Voeg uw reactie toe