Yoghurtsmoothie met bosvruchten en havermout

Ontbijten lijken we in ons land soms nog best lastig te vinden. Tijd nemen om te ontbijten is er vaak niet en dus zijn snelle recepten als deze erg handig. Geen tijd voor een excuus, want al binnen 5 min heb jij deze yoghurtsmoothie in een glas geschonken en is hij ‘ready to eat’. Voor dit recept kun je diepvriesfruit gebruiken, wat gelukkig het hele jaar verkrijgbaar is in het vriesvak van de supermarkt. Zet het doosje 1 nacht van tevoren in een bakje in de koelkast, zodat het vocht niet gaat lekken zodra de vruchten ontdooien.

Deze smoothie wordt extra voedzaam door het toevoegen van wat havermout. Samen met de vezels van het fruit zorgen ze voor een vezelrijke start van jouw dag.

Details

Hoeveel?

2 smoothies

Bereiden:

10 minuten

de ingredienten:

  • 300 ml yoghurt

  • 200 gr zomerfruit uit de vriezer

  • 30 gr havermout

  • 5 blaadjes verse munt

  • 1/2 banaan

de bereidingswijze:

  • Schenk de yoghurt in een maatbeker. Voeg het fruit, de havermout en de munt toe. Pureer glad met een staafmixer of gebruik hiervoor een blender.
  • Schenk over in 2 glazen en top af met wat fruit en/of havermout.

Variaties en meer:

  • Voor mij is deze smoothie zoet genoeg, maar mocht jij dit toch wat zoeter willen, voeg dan een halve banaan toe of 1 el honing.
  • 2 el gebroken lijnzaad zorgen voor extra vezels en een langer verzadigd gevoel.
  • In plaats van volle yoghurt kun je ook volle kwark gebruik, net wat je in huis hebt.

Meer inspiratie?

Op mijn website heb ik meer heerlijke smoothierecepten, zoals:

Eet smakeluuk!

Één reactie Voeg uw reactie toe

Geef een reactie