Ik ben dol op salades en vooral in de zomer. Deze klassieker is de moeite waard om te maken .Ik ben zelf geen meloenfan en lust alleen watermeloen. Het voordeel van deze roze vrucht is dat je heel veel water binnenkrijgt als je deze eet. Ik vind het ook heerlijk om de meloen in parten te snijden en als snack op te eten.
Deze keer een salade met fetakaas en munt. Die combinatie is zo onwijs lekker. Ik roosterde er ook wat pijnboompitten bij en maakte de salade af met wat extra vergin olijfolie.
Details
Hoeveel?
4 personen
Voorbereiden:
10 minuten
Baktijd:
3 minuten
De ingredienten:
1 watermeloen
150 gr fetakaas
5 gr verse muntblaadjes
20 gr pijnboompitten
3 el extra vergine olijfolie
Snuf zwarte peper
De bereidingswijze:
- Verwijder de schil van de watermeloen en snijd in schijven van 2 cm. Snijd in blokjes van 2 bij 2 cm en verdeel in een grote kom.
- Verwijder de munt van de stelen en hak de blaadjes grof. Rooster de pijnboompitten in 3 min goudbruin.
- Snijd de feta in blokjes van 1 bij 1 cm. Voeg toe bij de watermeloen met de munt en pijnboompitten. Verdeel de olie erover en bestrooi met zwarte peper.
Variaties en meer:
- Nog opzoek naar een andere salade voor bij de bbq? Deze tomatensalade met buffelmozzarella en avocado is heerlijk.
- Ik heb ook een heerlijke kipburger met truffelmayo online staan.
- Een quinoasalade met gepofte biet is ook erg lekker.
Eet smakeluuk!