Wat is het toch lekker om een luxe borrelplank te serveren met harde geitenkaas. In deze blog geef ik je graag meer inspiratie voor een luxe borrelplank.
Harde geitenkaas smaak lekker mild en net weer wat anders dan een zachte geitenkaas. Ik vind de smaak persoonlijk toegankelijker en past daarom perfect op een luxe borrelplank. Kies wat je lekker vindt en vul de borrelplank rijkelijk met verse groente, dips, nootjes en toastjes.
Je maakt het dus zo groots als je zelf wilt. Onderaan deze blog vind je nog wat meer inspiratie, mocht je nog meer lekkere recepten willen gebruiken.
de ingredienten:
- 250 gr harde geitenkaas
- 50 gr ongezouten noten
- 100 gr geraspte wortels
- 1 komkommer
- 100 gr cherrytomaten
- 75 gr verse guacamole
- 1 potje vijgenchutney of perenstroop
de bereidingswijze:
- Was de groente en schil de wortels. Snijd de komkommer in plakjes en leg samen met de cherrytomaten en wortels op de borrelplank.
- Snijd de harde geitenkaas in blokjes en serveer erbij. Lekker met de chutney.
- Garneer de borrelplank met ongezouten noten, guacamole, vijgenchutney en vers brood of toast. Kies dus wat je lekker vindt voor erbij.
Variaties en meer:
- Ik kies bij deze borrelplank voor ongezouten noten, maar je kun ook kiezen voor gekruide nootjes.
- Bij een borrelplank kun je ook denken aan andere hapjes, bijvoorbeeld uit de airfryer of bepaalde ovensnacks.
- Lekker met een vers gebakken stokbrood en andere kazen. Denk natuurlijk ook aan een lekker wijntje of een glas prosecco.
Volg Luukskitchen ook op bijvoorbeeld Facebook en Instagramen Pinterest. Op deze manier kun je nog beter volgen wat ik allemaal doe en dus mis je niks! Ik vind het fantastisch als je met mijn recepten aan de slag gaat en dit deelt met de #luukskitchen. Heb je hulp op afstand nodig, dan mag je mij altijd een privé-bericht sturen. Ik help je graag!
EET SMAKELUUK!
Deze blog is tot stand gekomen in samenwerking met ‘Ontdek de Geit’.