De Thaise keuken is zo fantastisch met alle authentieke smaken. Een van de meest toegankelijke curries is deze massaman curry die vooral niet te pittig is. Hoewel een traditionele massaman curry gemaakt wordt met aardappel, koos ik deze keer voor pompoenblokjes. Deze kan je vinden in het gekoelde versschap bij Albert Heijn. Door een pompoen te stoven wordt deze extra smaakvol. De zoete smaak wordt nog lekkerder. Extra fris met een schijfje citroen en verse koriander erbij. Een gezonde start in 2021 is zo wel heel makkelijk!
Zo ben ik nog bewuster gaan kijken naar mijn eetgedrag. Ik drink bewust minder alcohol op het moment en probeer weer zo puur en biologisch mogelijk te eten.
Details
3 tot 4 personen
10 min
20 min
de ingredienten:
250 gr zilvervliesrijst
800 gr flespompoen stukjes
140 gr tomatenpuree
2 uien
3 tenen knoflook
1 rode peper
400 ml kokosmelk
400 gr kikkererwten
15 gr koriander
1 citroen
2 el massaman curry pasta
de bereidingswijze:
- Breng 1,5 l water aan de kook. Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking gaar, spoel af en zet weg tot gebruik.
Schil de ui, pel de knoflook en hak grof in een hakmolen. - Bak aan met 2 el milde olijfolie en voeg na 3 min de tomatenpuree toe. Bak mee en voeg de pompoenblokjes en kikkererwten toe. Na 5 min voeg je de kokosmelk toe en laat de curry 10 min stoven op laag vuur met de deksel op de pan. Breng op smaak met peper en zout.
Check of de pompoen beetgaar en is kook anders nog 5 min extra. Hak de koriander grof, snijd de rode peper in ringen en de citroen in partjes. - Serveer de massaman curry met de zilvervliesrijst erbij en garneer met de peper, citroen en koriander.
Variaties en meer:
- In plaats van flespompoen stukjes kun je ook voor muskaat pompoenstukjes kiezen.
- Wil je deze curry wat milder qua smaak? Verwijder dan de zaadlijsten uit de rode peper.
- In plaats van citroen kun je ook kiezen voor limoen. De rasp van de schil is ook super door de curry.
Meer Thaise recepten?
Op mijn website vind je meer Thaise recepten, zoals:
- Deze Thaise kippensoep met koriander is heerlijk om zelf te maken.
- Het is heel eenvoudig om een eigen Thaise viscurry te maken. Ik deel graag een makkelijk recept met je.
Eet smakeluuk!
Deze blog is tot stand gekomen in samenwerking met Albert Heijn en ‘The Green Food Lab’.
Één reactie Voeg uw reactie toe