Een gezonde dip; dat is deze verse guacamole. Extra lekker met koriander, rode peper en limoen. De avocado is de laatste jaren flink populair geworden. Als mijn moeder deze vrucht vroeger door de salade had gesneden, dan haalde ik dit er altijd uit. Het zachte en onbekende van de avocado sprak me als kind nooit aan. Nu eet ik ze regelmatig en waardeer ik de vrucht des te meer.
Details
Hoeveel?
Spread voor 4 personen
Bereiden:
15 min
de ingredienten:
3 avocado’s
5 gr verse koriander
1 sjalot
1 limoen
Zout en peper naar smaak
1 rode peper
1 teen knoflook
de bereidingswijze:
- Verwijder de schil van de sjalot en snijd in fijne blokjes. Verwijder de zaadlijsten uit de rode peper en snijd ook in fijne blokjes. Hak de knoflook fijn.
- Halveer de avocado’s, verwijder de pitten en schep het vruchtvlees eruit met een lepel. Prak fijn met de achterkant van een vork of pureer glad in een keukenmachine. Voeg peper en zout naar smaak toe en rasp de limoen er bovenuit. Snijd de limoen doormidden en voeg het sap toe.
- Schep het avocado mengsel over in een mengkom en roer de rode peper, knoflook en ui erdoor. Hak de koriander grof en voeg toe.
Schep over in een schaaltje en serveer bij tortilla’s, wraps of nacho chips.
Variaties en meer:
- Als je geen fan bent van koriander, kun je ook kiezen voor verse peterselie.
- Iets pittiger? Verwijder dan niet de zaadlijsten van de rode peper.
- In plaats van sjalot kun je ook een rode of witte ui gebruiken.
Meer spreads en dips?
Op mijn website vind je meer heerlijke recepten, zoals:
- Deze avocadospread met crostini’s is erg lekker en simpel om zelf te maken.
- Zelf cottage cheese maken is heel eenvoudig.
- Dip van courgette met walnoot en Griekse yoghurt; dit Turkse gerecht is erg lekker.
Eet smakeluuk!
3 reacties Voeg uw reactie toe